זהו מקום תרבותי לדיון ציבורי

אנא התייחסו לדיון בפורום זה באופן מכובד כפי שהייתם נוהגים בדיון בפארק ציבורי. פורום זה הוא משאב קהילתי משותף - מקום לשתף במיומנויות, ידע ואינטרסים באמצעות שיחה מתמשכת.
אלה אינם כללים נוקשים, אלא רק הנחיות שנועדו לסייע לכם לשמור על מקום נקי ותרבותי לשיח ציבורי.

שפרו את הדיון

עזרו לנו להפוך את הפורום למקום נהדר לדיון על ידי שיפור הדיון, גם אם תרומתכם קטנה. אם אינכם בטוחים שהפוסט מוסיף לשיחה, חשבו על מה שאתם רוצים לומר ונסו שוב מאוחר יותר.

הנושאים שעולים כאן חשובים לנו, ואנחנו רוצים שתנהגו כאילו הם חשובים גם לכם. כבדו נושאים ואנשים, גם אם אתם לא מסכימים עם מה שנאמר.

אחת הדרכים לשפר את הדיון היא לגלות את הדיונים שכבר מתרחשים. בלו זמן גלישה בנושאים הקיימים לפני מענה או פתיחה של נושא חדש, כך יהיה סיכוי טוב יותר לפגוש אחרים אשר חולקים את תחומי העניין שלכם.

להיות פתוחים, גם כאשר אינכם מסכימים

ייתכן שתרצו להגיב על נושא ולהביע חוסר הסכמה. זה בסדר. אבל זכרו לבקר רעיונות, לא אנשים. אנא הימנעו מ:

  • התקפה וכינוי בשמות גנאי
  • תגובה לטון של פוסט במקום לתוכן שלו בפועל

במקום זאת, ספקו טענות מנוגדות מנומקות כדי לשפר את השיחה.

ההשתתפות שלכם נחשבת

השיחות שמתקיימות כאן קובעות את הטון לאלו שיבואו אחריהן. עזרו לנו להשפיע על עתיד הקהילה הזו על ידי בחירה בדיונים שהופכים את הפורום למקום שמעניין להיות בו, והמנעו מאלה שאינם.

הפורום מספק כלים המאפשרים לקהילה לזהות באופן קולקטיבי את התרומות הטובות ביותר (והגרועות ביותר): סימניות, סימוני ‘אהבתי’, דגלים, תשובות, עריכות וכן הלאה. השתמשו בכלים אלה כדי לשפר את החוויה שלכם, ואת זו של כל האחרים.

בואו נעזוב את הקהילה שלנו במצב טוב יותר מזה שבו מצאנו אותה

אם אתם רואים בעיה, סמנו אותה

למנהלים יש סמכות מיוחדת; הם אחראים על הפורום הזה. אבל גם אתם. בעזרתכם, מנהלים יכולים להיות מנחים קהילתיים, לא רק שרתים או שוטרים.

כאשר אתם רואים התנהגות רעה, אל תשיבו. זה מעודד התנהגות רעה, צורך את האנרגיה שלכם, מבזבז את הזמן של כולם. פשוט סמנו בדגל. אם תסמנו מספיק דגלים, תתקיים תגובה אוטומטית או התערבות ע"י המנהל.

כדי לשמור על הקהילה שלנו, מנהלים שומרים לעצמם את הזכות להסיר כל תוכן וכל חשבון משתמש מכל סיבה שהיא בכל עת. המנהלים ומפעילי האתר אינם לוקחים אחריות על כל תוכן שפורסם על ידי הקהילה.

תמיד תהיו מנומסים

שום דבר לא מחבל בשיחה טובה כמו גסות רוח:

תהיו מנומסים. אל תפרסמו שום דבר שאדם סביר ישקול כדיבור פוגע או שונא.
שמרו על פורום נקי. אל תפרסמו שום דבר גס או מיני.
כבדו אחד את השני. אל תטרידו או תצערו אף אחד, אל תחשפו אנשים, או מידע פרטי שלהם.
כבדו את הפורום שלנו. אל תפרסמו דואר זבל.
אלה אינן הגדרות מדויקות, אם אינכם בטוחים, שאלו את עצמכם איך הייתם מרגישים אם ההודעה שלכם הייתה מוצגת בעמוד הראשון של ה"ניו יורק טיימס".

זהו פורום ציבורי, ומנועי החיפוש מודדים את הדיונים האלה. שמרו על שפה, קישורים ותמונות בטוחים עבור בני משפחה וחברים.

שמרו עליו מסודר

עשו מאמץ לשים את הדברים במקום הנכון, כך שנוכל לבלות יותר זמן בדיון ופחות ביצירת סדר. כך:

אל תתחילו נושא בקטגוריה הלא נכונה.
אל תעלו את אותו הדבר במספר נושאים.
אל תפרסמו תגובות ללא תוכן.
אל תשנו נושא באמצע שיחה.
אל תחתמו את שמכם על הפוסטים שלכם - כל פוסט כולל את פרטי הפרופיל שלכם.
במקום לומר “מוסכם”, השתמשו בלחצן ‘אהבתי’. במקום להתייחס לנושא קיים בכיוון שונה לחלוטין, התייחסו בתגובה כנושא מקושר.

פרסמו רק את הדברים שלכם

אתם לא יכולים לפרסם שום דבר דיגיטלי השייך למישהו אחר ללא רשות. אינכם רשאים לפרסם תיאורים, קישורים או שיטות לגניבת קניין רוחני של מישהו (תוכנה, וידאו, אודיו, תמונות) או לשבור כל חוק אחר.

הכוח בידכם

אתר זה מופעל על ידי מנהלי הקהילה הידידותיים שלכם ועל ידכם. אם יש לכם שאלות נוספות לגבי האופן שבו הדברים צריכים לעבוד כאן, פתחו נושא חדש ובואו נדבר! אם יש בעיה קריטית או דחופה שלא ניתן לטפל בה על ידי נושא או דגל, צרו איתנו קשר דרך אתר האיגוד.

תנאי השימוש

כן, התחום המשפטי משעמם, אבל אנחנו חייבים להגן על עצמנו ועל המידע שנצבר בפורום מפני אנשים לא ידידותיים. יש לנו תנאי שימוש המתארים את את הזכויות שלנו הקשורות לתוכן, לפרטיות ולחוקים. כדי להשתמש בפורום זה, עליכם להסכים לציית לתנאי השימוש שלנו.