בחירות 2019 - הכירו את המועמדים

הוועד המנהל המכהן בהתנדבות, נבחר ע"י חברי העמותה ואמון על התוויית המדיניות, המטרות והפעילות של איגוד האינטרנט הישראלי. עפ"י תקנון העמותה, ייבחרו השנה 2 חברי ועד חדשים שיצטרפו לוועד. תהליך הבחירות יחל ב 22 לדצמבר 2019.

מוזמנים להכיר את המועמדים ולהפנות אליהם שאלות כאן בפורום

קראתי את ה"אני מאמין" של חיים ליטבין ולא מסכים עם כל מה שהוא כתב.
הוא מתלונן שמגיע רק 15 אנשים לאסיפה כללית ולכן “ה"בריחה” של החברים הוותיקים והעדר מעורבות של החברים החדשים באיגוד, מסמלים בעיניי יותר מכל את אובדן האמון בעמותה ואובדן אמונה ביכולת להשפיע על ההחלטות שמתקבלות באיגוד".

אני מגיע למסקנה הפוכה: שאני וכל יתר החברים באיגוד מאמינים בכל מה שהאיגוד עושה לכן אני לא צריך להגיע לאסיפה הכללית.

על מועמדותו של חיים ליטבק : יש לי הערכה רבה לחיים על התמדתו בהצגת מועמדותו ואמונתי לכוונותיו בתום לב. כמובן, כחבר האיגוד והתאם לתקנון הקיים, זכותו הלגיטימית להציג מועמדותו.
יחד עם זה, בתפקידו הבכיר בדומיין דה נט, קיים ניגוד אינטרסים מובנה בין תפקידו וכהונתו בדומיין דה נט. DTN הינו לקוח של האיגוד בתץחום רישום שמות מתחם, וחלק משמעותי של פעילות הועד המנהל באיגוד האינטרנט משפיע על הפעילות העסקית של DTN - כך שחיים, אם יהיה חבר הועד המנהל יוגבל במעורבותו בהחלטות הנוגעות לנושא - לא רק בגלל שהן משפיעות ישירות על החברה בה הוא ממלא תםפקיד בכיר, אלא שזה מהווה גישה למידע מוקדם שאינו נגיש לרושמי שמות מתחם אחרים המתחרים בו.
טוב היה לו חיים לא היה מגיש מלכתחילה מועמדותו, ומסתפק בפעילות התנדבותית באיגוד בתחומים שאינם מתנגשים בתפקידו ב DTN - כפי שחברים אחרים עושים.

מבקש תגובתה של המועמדת קרן אלבורג רימון לשתי שאלות :

1. במאמר שלך, נדמה לי שאת מסוייגת מהשימוש בתוכנה בקוד פתוח. היות וקיומה והתפתחותה של רשת האינטרנט הם בזכות התבססותה על קוד פתוח וסטנטרטים פתוחים , שהם חלק מערכי הליבה של האיגוד , איך את רואה את פועלך אם תיבחרי לועד המנהל? יתכן שאני מפרש לא נכון את עמדתך?

2. עמדותייך בנושא זכויות יוצרים התפרסמו במאמר שלך. האם את רואה שעמדת איגוד האינטרנט כפי שהיא משתקפת, למשל בנייר עמדה של האיגוד מתיישבת עם עמדותייך?

בקר טוב,
העלית שני נושאים מעניינים וחשובים. ראשית לכל, לגבי קוד פתוח, אני לא מסתייגת ממנו. אני מבינה היטב את חשיבותו ויתרונותיו. מאידך, חשובה לי ההגנה על זכויותיהם של בעלי הזכויות, והשימוש בתוכנות קוד פתוח מזמן סיכונים בתחום הזה. כמו בכל תחום אחר, אני מאמינה באיזון: איזון בין הזכות הלגיטימית של בעל זכות להגן עליה, לבין היתרונות הרבים מאד של השימוש בקוד הפתוח, גם ברמה המעשית וגם ברמה הרעיונית. ההגנה על בעלי הזכויות באה להגן גם על מפתחי הקוד הפתוח, שגם להם זכויות, ואני מייעצת רבות על הצורך בעמידה בתנאי הרישיונות הפתוחים ועל האופן שיש לעשות זאת.
הדברים האלה נכונים גם באשר לנייר העמדה שהפנית אליו. אני מסכימה עם חלק מן הדברים הנאמרים בנייר העמדה, אך לא עם כולם. עם עיקרון האיזון אני מסכימה לחלוטין. אני מאמינה בהגנה על זכויותיהם של בעלי הזכויות, כאמור, וכמובן שאין חולק על חשיבותו של חופש הביטוי. האיזון בין שני האינטרסים הוא חלק מן האתגר שעומד בפני כולנו.
כמו שראית בדברים שכתבתי (ואני מאד מעריכה את העובדה שקראת אותם), אני מודעת היטב לכך שהדין מפגר אחרי הטכנולוגיה; לדעתי נדרשת זהירות רבה באיזון הזה שאנחנו מחפשים בין הזכויות והאינטרסים.
אני מקווה שעניתי על השאלות.
קרן.

שלום הנק,
תודה על תגובתך.
בעיניי, אמון בדרכה של עמותה ובאנשים שמפעילים אותה הוא זה שאמור להוביל אותך לאסיפות - שם, בשיח פתוח בין חברי עמותה, אפשר להחשף לדעות, מחשבות ורעיונות של חברי עמותה אחרים. העדר חברים חדשים שמוכנים להרתם לפעילות עמותה הוא מכשול בדרכו של איגוד לעתיד. דורך (דורו של רימון וחברים וותיקים נוספים), דור המייסדים שלו אנו חייבים את חוב כה גדול חייב, לדעתי , להצמיח דור המשך שימשיך את דרכו של איגוד ויסייע לו בהתמודדות עם אתגרים עתידיים.

שלום רימון,
אני מעריך רבות את דעתך אך לצערי חש חובה להבהיר.
אין ולא יכול להיות ניגוד אינטרסים - לכולנו אינטרס אחד ויחיד הצלחת האיגוד ויציבותו.
כל אשר - רעשי ריקה.