תוספים להנגשת אתרי Wordpress

לבת שבע ומיטל שלום,

אני נתקל בבעיה שהייתי שמח להתייעץ אודותיה.
חברתי בונה בימים אלו אתר בפעם הראשונה, מדובר באתר Wordpress ונוכח התקציב הדל העומד לרשותנו, 2 ממכרי התגייסו לטובת בניית האתר בהתנדבות. מבדיקה באתר האיגוד, עולה כי האתר יידרש לעבור נגישות.

אני מעוניין להנגיש את האתר לטובת כלל הציבור וכן על מנת לעמוד בדרישות הנגישות.
שיחה עם 2 חברות בתחום העלתה, כי העלות הנדרשת הינה מעבר לתקציב המתאפשר (הוצעו לנו מספר מסלולים, האחד הוא של תוסף נגישות ללא עלות והנגשה מלאה שהוערכה בכ- 8,000-10,000 שקלים בתוספת עלות שנתית של 1,200 שקלים).
מכריי, שוחחו עמי על תוספי Wordpress, הניתנים בעלות נמוכה או ללא עלות, כגון: נגיש בקליק, Enable ו- OneClick accessibility.
אני מעוניין באתר, אולם רציתי בבקשה לוודא האם השימוש בתוספים אלו יוכל לאפשר לי, לכל הפחות, לעמוד בדרישות חוק הנגישות לאתרים.

שלום,

אני עובדת במגדל אור עמותה לעיוורים ולקויי ראייה ואחראית על תחום הנגישות הדיגיטלית.
וורדפרס בעקרון יכול להיות נגיש אם דואגים לשים לרכיבים ולתמונות את התגיות הנכונות ומודעים לעניין הצבעוניות,
לכן אני ממליצה בחום אחרי בדיקה של עשרות אתרים והדרכות למתכנתים, לעשות מאמץ והשקעה קטנה בפיתוח האתר כדי שיהיה נגיש ולא להלביש פתרונות בדיעבד שתמיד יהיו יקרים יותר ובהרבה מקרים נגישים פחות.

בהצלחה!
יעל.

היי אני רואה את השאלה שהיתה די מזמן ולא יכול להישאר אדיש, מקווה שמצאת פתרון, אבל הנגשה שעומדת בתקן AA אינה אפשרית דרך ץוספים חינמיים, התוסף הכי זול שמצאתי - ואני לא מפרסם שלהם , זה התוסף של נגישלי שהם בתשלום חד פעמי זול ונותנים מוצר שלפי דעתי המקצועית עונה לתקן ונותן אחריות ומהווה את כל מה שלקוח קצה קטן-בינוני זקוק לו בנושא ההנגשה. בלי עלויות גדולות ובלי עלויות חודשיות, והמוצר מתעדכן וגם יודע “להנגיש” עמודים חדשים וכל מה שיקרה מכאן והאלה באתר …

אשמח לסייע מעבר
אלעד לוי | מנכ"ל שקוף מדיה